Hylak Forte Teva Pharmaceuticals

Fungování přípravku Hylak® forte

Mikrobiální rovnováhu ve střevě narušují vnější vlivy, jako např. užívání antibiotik, léčba zářením, nezvyklá nebo nevhodná strava či případná infekce, po kterých se může dostavit průjem nebo zácpa, nadýmání či pocit plnosti. Z porušení fyziologického osídlení střeva a přerůstání patogenních bakterií mohou vyplývat obtíže, jako pocit plnosti, meteorismus, průjem nebo zácpa. Také stavy všeobecného vyčerpání, zřetelné zvýšení napadnutelnosti infekcí a určitá kožní onemocnění, jako akné a ekzémy mohou souviset s poškozením střevní flóry.

Hylak® forteje eubiotikum, které obsahuje látky (produkty metabolismu) přirozené střevní mikroflóry. Pro svoji existenci potřebují bakterie určité životní prostředí s přesně definovanými poměry kyselin. Biosyntetická mléčná kyselina s přesným stupněm kyselosti a pufrovacích solí v přípravku Hylak® forte přispívají k nastavení těchto hodnot kyselin. Produkty metabolismu přirozené střevní mikroflóry zhoršují růstové podmínky pro patogenní zárodky, tlumí tvorbu toxických látek a brání jejich průniku do organismu. Tímto způsobem se příznivě ovlivní proces trávení a patogenním zárodkům se odeberou životní podmínky. Přívodem produktů metabolismu fyziologických střevních bakterií obsažených v přípravku Hylak® forte se může funkce střevní sliznice upravit, a tím zlepšit opětné osídlení střeva tělu vlastními bakteriemi.

Užívání přípravku Hylak® forte tak vede přirozenou cestou k podpoře růstu tělu prospěšných bakterií, úpravě prostředí a tím i normální činnosti trávicího ústrojí.

Užívání Hylak® forte, bez porady s lékařem, je možné při nadýmání, průjmu nebo zácpě, poruchách trávení, při trávicích obtížích spojených s užíváním antibiotik nebo sulfonamidů a při obtížích spojených se změnou podnebí a stravy (např. při cestování).

Užívání Hylak® forte, pouze s doporučením lékaře, je možné při zánětu tlustého střeva, chronickém zánětu žaludku a tenkého střeva, při trávicích obtížích po léčbě zářením, při dermorespiračním syndromu, při příznacích, jako je zvracení, poruchy oběhu, snadná únavnost, vyvolaných chronickou intoxikací ze střeva a při zánětu střev vyvolaných salmonelami u kojenců a malých dětí ke zkrácení dob vylučování salmonel.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!