Hylak Forte Teva Pharmaceuticals

Probiotika, prebiotika, eubiotika

Probiotika jsou kultury živých organismů, které při konzumaci příznivě ovlivňují zdravotní stav člověka a umožňují tak pomoci léčit některá onemocnění nebo vůči nim preventivně působit. Pokud probiotické preparáty obsahují jeden kmen bakterií, tak se nazývají “jednosložkové”, pokud je tvoří více než jeden kmen bakterií, tak jsou to preparáty „vícesložkové”. Probiotika potřebují ke své činnosti přítomnost prebiotik.

Prebiotika jsou nutriční substráty, které umožňují růst a množení probiotik. Tyto látky mají nezastupitelnou úlohu při výživě střeva a jsou také součástí řady procesů probíhajících v lidském těle.

Eubiotika např. přípravek Hylak® forte, jsou produkty růstu a množení probiotik. Při užívání eubiotik dochází k příznivému efektu v trávicím traktu, a to k upravení činnosti sliznice střeva a vytvoření vlastních bakterií ve střevě. Svým působením potlačují činnost choroboplodných bakterií a současně mají pozitivní vliv na bakterie příznivě působící ve střevní mikroflóře lidského organismu.

Způsob léčení pomocí probiotik, prebiotik a eubiotik v lidském organismu je znám již více než 100 let. Principem léčby je optimální složení střevní mikroflóry. Žádoucím výsledkem je zlepšení zdravotního stavu člověka. Mezi nejčastěji používané přírodní produkty patří nejen jogurty a zakysané mléčné výrobky, ale také např. kvašené okurky a kysané zelí.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!